LMZA biedru dalība konferencēs 2016.gada vasarā

Zinātniskajā darbībā vasara ir laiks, kad apkopot izdarīto, un plānot nākotnes projektus, kā arī tīklot ar pārējiem pasaules zinātniekiem. Tā daži mūsu biedri šovasar piedalījās vairākās konferencēs.

Līva Dzene ar līdzautoriem Eric Ferrage, Fabien Hubert, Alfred Delville un Emmanuel Tertre prezentēja pētījumu “Experimental evidence of contrasted reactivity of external versus interlayer adsorption sites on swelling clay minerals: the case of Sr2+-for-Ca2+ exchange in vermiculite” 53. gadskārtējā Clay Mineral Society sanāksmē , kas norisinājās Atlantā, ASV no 5. līdz 8. jūnijam. Šajā konferencē ir iespēja galvenokārt satikt aizokeāna zinātniekus, bet ne tikai. 60% CMS biedri ir no citām pasaules valstīm. Šogad konference bija neliela, ap 80 dalībnieku. Tas savukārt ļāva ar gandrīz visiem apspriesties un aprunāties. Nelielais doktorantūras studentu skaits veicināja mazas, saliedētas grupas izveidi pa šīm dažām konferences dienām. Konferences programma un kopsavilkumi pieejami ŠEIT.

Košicē, Slovakijā 8. viduseiropas mālu konferenci no 4. līdz 8. jūlijam apmeklēja trīs zinātnieces: Rūta Ozola, Jūlija Karasa un Anna Trubača-Boginska. Rūta Ozola ar līdzautoriem J. Burlakovu un M. Kļaviņu uzstājās ar pētījumu “Organically modified clay sorbents for p-nitrophenol removal from aqueous solutions”. Anna Trubača-Boginska stāstīja par savu pētījumu “Clay-size fraction separation by coagulation from sodium tripolyphosphate stabilized illite clay dispersion”, kas veikts kopā ar A. Actiņu un J. Švirkstu. Jūlija Karasa prezentēja “Enrichment and organophilisation of smectite saturated clays” ar līdzautoriem J. un S. Kostjukoviem. Anna šajā konferencē saņēma godalgu par labāko stenda referātu. Lepojamies! Konferences progamma un kopsavilkumi pieejami ŠEIT.

 20161018_202523 20161018_202602

Juris Burlakovs un Rūta Ozola apmeklēja konferenci “Modern Engineering Technologies and Environmental Protection”, kas norisinājās Gruzijas pilsētā Kutaisi 19. un 20. maijā. Rūta prezentēja pētījumu “Māli kā inovatīvi sorbenti organisko piesārņotāju imobilizācijai”, savukārt Juris bija viens no konferences moderatoriem. Par gūtajiem iespaidiem Juris min fantastisko dabu, kultūru, dejas, gruzīnu viesmīlīgumu, kā arī kārtīgu izēšanos un vīnu, čačas degustāciju.

IMG_3622 IMG_4045

Ar nākamajām tuvākajām mālu zinātnes konferencēm var iepazīties mūsu mājas lapas sadaļā STARPTAUTISKĀS MĀLU KONFERENCES.

Rakstu sagatavojusi

Līva Dzene

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *