Rīgā atkal norisināsies “Mālu un Keramikas” simpozijs

2018. gada 29.-31. janvārī norisināsies 2. starptautiskais un starpdisciplinārais simpozijs “Māli un Keramika 2018” (2nd International and Interdisciplinary Symposium  „Clays and Ceramics 2018”), kuru organizē Latvijas Mālu zinātniskā apvienība sadarbībā ar Latvijas Universitāti (www.lu.lv).

Mālu struktūras un ķīmiskā sastāva īpatnības,  to fizikālmehāniskās īpašības un  plašais pielietojums ir galvenais iemesls, kādēļ tie plaši pētīti gan fizikā, ķīmijā, medicīnā, bioloģijā, ģeoloģijā, agronomijā, materiālzinātnēs, arheoloģijā, planetārajās zinātnēs un citās saistītās zinātņu nozarēs.

Simpozija mērķis ir apvienot zinātniekus un interesentus Baltijā mālu, mālu minerālu un keramikas izpētes jomā. Šāds pasākums veicinās mālu un keramikas zinātnisko izpēti un pētījumu atpazīstamību gan Latvijā, gan ārpus tās, kā arī uzlabos zinātnieku sadarbību starp dažādām zinātnes jomām, sekmējot gan intelektuālā potenciāla, gan veiksmīgu zinātniskās infrastruktūras izmantošanu starp dažādām zinātņu institūcijām. Simpozija laikā tiks atvēlēts īpašs laiks savstarpējām diskusijām un pētnieku pieredžu apmaiņai.

Simpozija darba valoda – angļu. Savu dalību simpozijā var pieteikt iesniedzot tēzes un reģistrējoties www.cc2018.lv mājas lapā.

Jaatzīmē, ka 1. starptautiskais un starpdisciplinārais simpozijs “Mālu un keramika 2016” tika veiksmīgi noorganizēts LU 74. zinātniskās konferences ietvaros 28.-29. janvārī 2016. gadā. Simpozijā piedalījās pētnieki no lielākajām Latvijas universitātēm, kā arī viesi no Krievijas, Igaunijas un Dānijas.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *